/Files/images/82962_html_5bf3de71.gif

Права та обов’язки дітей
ПраваОбов’язки
1 .Усі діти мають право на любов і турботу.1.Поважати і любити своє оточення. Ставитися до них так, як би ми хотіли, щоб ставились до нас.
2.Всі діти рівні у своїх правах.2.Поважати близьких та друзів. Не принижувати гідності кожної людини. Поводитись так, щоб своєю поведінкою не порушувати прав іншої людини.
3.Особлива турбота — дітям-інвалідам.3.Бути толерантним до таких людей. Поважати їх і допомагати їм.
4.Усі діти мають право на повноцінне харчування.4.Дотримуватись режиму харчування. Вживати продукти до кінця терміну придатності. Поважати працю кухарів.
5.Усі діти мають право на відпочинок і дозвілля.5.Дотримуватись правил моральної етики; організовувати дозвілля так, щоб воно приносило корись і не заважало іншим.
6.Усі діти мають право на освіту.6.Сумлінно навчатись; активно працювати на уроках, готуватись самотужки; старанно виконувати домашні завдання.
7.Особлива турбота — дітям, які перебувають у конфлікті з законом.7.Дотримуватись певних норм поведінки, прийнятих у суспільстві. Намагатись не створювати ситуації, які призводять до порушення закону.
8.Діти мають право вільно висловлювати свої погляди.8.Поважати своє оточення. Давати нагоду кожному висловлювати свої думки. Не нав'язувати своїх поглядів іншим, якщо вони з ними не згодні.
9.Всі діти мають право на медичну допомогу.9.Цінувати і дбати про своє здоров'я. Виконувати приписи лікарів у разі потреби.
10.Всі діти мають право на вільне спілкування.10.Поважати співрозмовників. Коректно і тактовно висловлювати свої думки. Дотримуватись правил мовного етикету.
11.Особлива турбота — дітям без сімей.11.З повагою ставитися до людей, які піклуються про нас.
12.Жодну дитину не можна примусово залучати до праці.12.Виконувати роботу, яка не завдає шкоди здоров'ю. Виконувати всі види обслуговуючої праці.
13.Всі діти мають право на інформацію.13.Самостійно знаходити інформацію в різноманітних джерелах.
14.Жодну дитину не можна ображати або принижувати.14.Не ображати і не принижувати оточуючих.
15.Всі діти мають право на життя.15.Дотримуватись норм і правил поведінки, прийнятих у суспільстві. Не створювати ситуацій, що можуть спричинити нещасні випадки.
Кiлькiсть переглядiв: 77